Jaké je na jaře počasí v Chorvatsku?

Chorvatsko patří mezi ty nejoblíbenější letní destinace, ale vyplatí se tam zajet i na jaře. Balkánská země má krásnou přírodu, azurové moře s nádhernými plážemi a skvělou středomořskou kuchyni. Protože je v Chorvatsku největší nápor turistů v letních měsících, doporučujeme jej navštívit na jaře.

Jarní měsíce poskytují zelené a čisté útočiště bez davů lidí za dostupnou cenu. V tomto období je v Chorvatsku srážkově průměrné období. Občas vás v době pobytu svlaží jarní déšť, ale většinou jsou zde jarní dny zalité sluncem. Mořské pobřeží je chráněno pásem hor takzvaného Dinárského krasu, spolehlivě chránícího tuto oblast před nepříznivými vlivy z vnitrozemí.

Chorvatsko v dubnu

Pokud zatoužíte vidět Chorvatsko v dubnu a vyrazíte na dovolenou dřív než obvykle, zjistíte, že je tato země na jaře úžasná. Jaro patří k nejkrásnějším obdobím roku a svou svěží romantickou atmosférou uchvátí každého. Jarní počasí v Chorvatsku vám zůstane v paměti po celý život a budete mít nádherné vzpomínky na pobyt. Okouzlí vás nezapomenutelné a opojné vůně středomořské země. Užijete si barevnou přehlídku kvetoucích exotických rostlin s pronikavou omamnou vůní. Světle žluté myrthy, pronikavě vonící modré i fialové šalvěje, voňavá kvetoucí levandule i janovce vám zpříjemní zdejší pobyt. Doplní je všudypřítomná vůně borovic. Nebude vás tížit palčivé horko, když budete objíždět památky a můžete si gratulovat a hlavně těšit. Vyhnete se vedru i davům turistů. Vychutnáte si tradice a místní zvyklosti i běžný život zdejších lidí.

Počasí v Chorvatsku

Jarní teploty jsou mnohem příjemnější a v dubnu se pohybují v rozmezí od 10 do 17 °C. V měsíci květnu se pohybují průměrné teploty v Chorvatsku mezi 17 až 20 °C. Počasí se může nepatrně mírně lišit v severní a jižní části pobřeží. Průměrná květnová teplota v Rijece je 17,6 °C a na jihu v Dubrovníku je 18,2 °C. Na ostrovech nepatrně snižuje teplotu okolní moře, které není ještě tak prohřáté. Jeho teplota je v dubnu od 5 do 14 °C a v květnu od 14 do 19 °C. Každopádně to ocení sportovci a aktivní jedinci. Jarní počasí v Chorvatsku je pro zdravotní procházky po pobřeží, horské túry a cyklistické výlety jako stvořené.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.