Drei Cinnen neboli Tre cime

Drei Cinnen

Drei Cinnen neboli Tre cime je výstavní ukázkou Dolomit. Tedy Sextenských Alp v Jižním Tyrolsku. Jde o tři skalní věže. Najdete je na všech katalozích. Nadmořská výška 2 999 m.

Poblíž je i hora Monte Piano. Tichá Hora. Za 1. světové války moc tichá nebyla. Na jednom konci hory byli zakopaní Italové, na druhém konci naši, Rakousko - Uhersko. A tak se tam válčilo 3 roky. Postup fronty byl v desítkách metrů. Kolem hory Drei Cinnen je krásná stezka. Je to celodenní výlet. Jeho cílem by měla být horská chata Drei Cinnen Hutte. Ta patří zakladateli turismu v Alpách.

Sepp Innerkofler

Sepp Innerkofler byl tyrolský horolezec, horský vůdce a hostinský, voják (28.10.1865 – 4.7.1915). V mládí pracoval na pile. V noci. Aby ve dne mohl lézt. Později, když střední třída chtěla turismus a měla peníze, začal dělat horského průvodce. Tak vznikl turismus v Dolomitech. Založil horskou chatu Drei Cinnen Hutte. Pak přišla velká válka. Upozorňoval rakouské velení, které kopce je nutno obsadit. Rakušané zaváhali, Italové hory obsadili. Sepp dostal úkol. Dobýt obsazenou horu. Řekl: " to je prakticky nemožné, ale pokusím se o to." Padnul, je několik verzí. Podle jedné mu hlavu kamenem rozbil Ital De Luca. Krítce předtím mu Sepp zachránil život, ze stěny Grosse Zinne, kde de Luca zůstal viset, když přecenil na výzvědách své síly.

Dolomity 3

Italové prosili znepřátelené Rakušany o Innerkoflerovu pomoc, když oni sami nebyli schopni de Lucu zachránit. Po dobu trvání záchranné akce zůstali u Rakušanů dva italští vyjednávači jako zástava.

Italové věděli, jak významnou osobnost zabili. Po Seppovi je pojmenovaná hora. Hory jsou drsné. Krásné, ale drsné. I vy dávejte na ferratách pozor.

Autor: ing. Pavel Sýkora
Zdroj: www.masterenergy.cz

Související články:
Přechod Krkonoš v zimě

 

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.