Maledivy

Maledivy

Maledivy – stát ostrovů v jižní Asii v Indickém oceánu - má přezdívku „Poslední ráj na zemi“. Pod tímto označením je znám na všech světových kontinentech.

Přání téměř každého člověka je navštívit tento překrásný kus přírody. Hledáte-li bílé písčité pláže jako hedvábí a krásně azurové moře, nebudete zklamáni.

Maledivy jsou velmi vyhledávaným místem pro potápění. Bohaté korálové útesy a pestrobarevný život podmořských hlubin lákají tisíce návštěvníků z celého světa. Velká část turistů tráví svou dovolenou na jednom ze sedmdesáti turistických ostrovů, většina resortu je na třech atolech, které se nachází nejblíže hlavního města: Severní Male atol, Jižní Male atol a Ari atol. I když všechny ostrovy mají písčité pláže a čisté moře, jsou mezi nimi rozdíly.

Hlavním a jediným městem je Male, obydlené ostrůvky města nemají. Převážná část obyvatel jsou Sunitští muslimové a Maledivy jsou nejníže položeným státem na světě. Jedná se o pás 26ti korálových atolů jihozápadně od Srí Lanky. 1192 korálových ostrůvků mají tak malé rozměry, že představují 4% celého ostrovního státu. Některé z nich jsou vytvořeny z nánosů a neobydlené, jiné bohatě obrůstají korály, žije zde řada podmořských živočichů a rostlin.

Ostrovy vznikly nánosem odumřelých korálů na útesech. Moře tam vyplavilo kokosové ořechy, ty zakořenily, vyrostly palmy, které zpevnily písek. Rostliny jsou tu velmi rozmanité: palmy, mangrovníky, banánovníky, ovoce, melouny, ananasy, tropické květiny. Fauna zde žije neméně početná: pestrobarevní ptáci, ještěrky. Podmořský svět vás zde uchvátí takovými barvami a rozmanitostí, až se tají dech. Manty, želvy, žraloci, delfíni a mnoho dalších…

Navštívíte-li některou z vesnic, možná vás překvapí, že místní obyvatelé jedí převážně venku. Hospůdky jsou malé a je těžké najít kvalitní restauraci. V hlavním městě je podstatně větší výběr. Nemusíte se obávat z ochutnání místní kuchyně. Obyvatelé dbají na čistotu. Ke každému jídlu se tu pije čaj. Podniky stravování nevyžadují formální oděv, ale doporučuje se přijít na oběd či večeři s upraveným zevnějškem.

Maledivy

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.