Tipy na 5 nejkrásnějších skrytých pláží Evropy

Sardinie

Objevte perly skrytých evropských pláží. Pokud ještě hledáte ideální dovolenou pro letošní rok, zkuste opustit klasické destinace. Možná vám to nepřipadá, ale i Evropské pobřeží skrývá místa, která si dokázala zachovat svou původní krásu a nedotčenost.


Vyzkoušejte neznámé pláže Řecka, Itálie či Bulharska a užijte si tak dovolenou plnou klidu. Období dovolených se blíží a řada lidí řeší, kam by si mohla zajet na pár dní odpočinout. Možná je čas vyzkoušet něco nového. Mnohým lidem nechce na přeplněné pláže.

„Trendem posledních let jsou pobyty v menších hotelech či apartmánech. Lidé jsou více v kontaktu s místními obyvateli a chtějí si užít spíše prázdné pláže a lokální tradice než diskotéky a moře plné turistů,“ říká Michal Tůma, marketingový ředitel internetové cestovní agentury Invia.
Málokdo má odvahu a čas hledat neznámé destinace. Proto jsme připravili seznam evropských míst, o kterých si myslíme, že by tyto požadavky mohly vyřešit.

Co třeba vycestovat do Řecka na ostrovy

Jenom málokterá země v Evropě skýtá tolik pestrých možností jako Řecko. Mezi desítkami ostrovů si může vybrat skoro každý. Pokud nechcete vyrazit do úplně neznámé destinace, můžete například zvolit klidnější části velkých ostrovů. Například Kréta nabízí řadu zajímavých míst, kam pořád ještě mnoho turistů nemíří. Příkladem může být Kyani Akti. Krásná písčitá pláž dva kilometry od města Kalyves nabízí klid. Ale pořád můžete přitom využívat výdobytky civilizace. Kréta je kromě toho bohatá i na řadu antických památek, které potěší i náročnější cestovatele.

Pokud byste rádi letos zvolili menší a méně známý ostrov, doporučuje Lipsi. Leží severně od známějšího Samosu a má pouze necelých osm set stálých obyvatel. Kromě dokonalého odpočinku zde najdete i klidné moře a průzračnou vodu.

Řecko pláže

Pláže na Sardinii

Italové tvrdí, že sardinské pláže jsou z celé země nejkrásnější. Sněhově bílý písek a čistá teplá voda to je charakteristika pláží na Sardinii. Přestože, Sardinie vévodí světovým žebříčkům nejhezčích míst a není zde tako turisty nouze, najdou se i zde ještě místa, kde si užijete klidu. Není třeba připomínat, že kromě krásných pláží je Sardinie oblíbená i díky skvělému jídlu a vínu.

„Na sardinský poloostrov Sinis si budete muset zajet autem. Cesty ovšem rozhodně litovat nebudete. Obzvášť, pokud si vyberete nejvzdálenější pláž Is Aruttas. Tam už totiž váží cestu jen málo lidí a budete ji tak mít z větší části pro sebe,“ dodává Michal Tůma.

Do Portugalska se vypravte za vlnami

Jestliže kromě koupání vyhledáváte u moře i adrenalin, pak by vaší volbou mělo být Portugalsko. Pobřeží Algarve v jižní části poloostrova kromě slunění i nabízí vlny. To potěší především milovníky surfingu, kteří si tak mohou zajezdit a mít kus moře jen sami pro sebe. „Surfařům se bude líbit také Praia da Arrifana, kde se turisté mohou těšit na stabilní vlny a surfařské školy, ale i tradiční rybářský přístav,“ dodává Tůma. Pláží pro ty co potřebují relaxaci a klid je Praia de Cacela Velha. Ta se nachází kousek od Manta Rota, nejrychleji se na ni dostanete lodí.

Portugalsko pláže

Bulharsko a přírodní pláže

Pokud chcete krásně být opálení, vydejte se do Bulharska. Doporučujeme pláž Irakli nacházející se pětatřicet kilometrů od Slunečného pobřeží. Je to jedna z posledních přírodních pláží, do kterých příliš nezasáhla ruka člověka. Po celé délce proto nenajdete jediný hotelový komplex. Možná asi to dělá z místa oblíbenou destinaci nudistů. Navíc je zde povoleno i kempování.

Albánie a tyrkysové moře

Albánie již dávno není destinací pouze pro dobrodruhy a milovníky odlehlých koutů civilizace. Za posledních deset let zde cestovní ruch rozvinul. Místní pobřeží nabízí atraktivní lokality s veškerými službami. Ale i tady pořád zůstávají nedotčené pláže bez velkého množství turistů. Asi nejkrásnější pláže se nacházejí u vesničky Ksamil, která leží jižně od Sarandy. Zátoka se třemi menšími ostrovy nabízí koupání v tyrkysovém moři nebo romantické projížďky ve člunu. Navíc lze z tohoto místa dojet přes kanál na řecký ostrov Korfu nebo navštívit starobylé město Butrint, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Tip: Využijte možnosti cestování do těchto zemí díky programu Erasmus s VŠO

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.