Kalymnos je rájem pro potápění a sportovní lezení

Kalymnos je rájem pro potápění a sportovní lezení

Romantický západ slunce, moře, písečné i kamenité pláže, vápencové skály, jeskyně - to je řecký ostrůvek Kalymnos.

Z místa Myrties je západající slunce opravdu úchvatné a patří k nejkrásnějším zážikům z tohoto ostrova. Prostě romantika.
Kalymnos leží v Egejském moři, v jeho jihozápadní části. S ostrovy Pserimos, Telendos a dalšími menšími ostrůvky patří ke společenství Dimos. Hlavním městem je Pothia, má více než 10 tisíc obyvatel. Barevné domky a stavby se zajímavou grafikou obklopují záliv s hlavním přístavem. U pobřeží najdete řadu kavárniček, zde si můžete vydechnout u dobré kávy a pozorovat nerušeně život města.
Už od dob antiky byl Kalymnos znám jako místo sběračů mořských hub. Za doby turecké nadvlády se houby používaly jako vycpávky pod brnění, v pozdějších dobách našly uplatnění v kosmetice a průmyslu. Mořské houby patří i dnes k oblíbeným suvenýrům. V hlavním městě najdete specializovaný obchůdek.

Pobřeží ostrova tvoří řada zátok, které jsou chráněny. A samozřejmě skály, ty jsou pro zkušené sportovní lezce pravým rájem. Na Kalymnosu je k dostání lezecká navigace a mapa, můžete si vybrat jednodušší nebo obtížnější cesty. Znalci tvrdí, že právě zde je nejlepší místo pro sportovní lezení v Evropě a možná i na světě. Kvalita zdejšího vápence je vynikající a opravdová výzva čeká pro lezce v podobě stalaktitů. Lezecké cesty jsou dobře zabezpečeny a je jich velké množství.

Kalymnos má dobrá autobusová spojení, proto můžete snadno prozkoumat ostrov sami. Můžete navštívit jeskyni 7 panen nebo Kyklopovu jeskyni. Nezapomeňte na údolí Vathi se třemi vesničkami, je tu nádherný modrý záliv. Na západním pobřeží ostrova se nachází řada krásných pláží (Armies, Drasonia a Paleonissos). Milovníci potápění si přijdou na své.
Na ostrově Kalymnos vás čeká jak odpočinek a relaxace, tak pro zájemce aktivní využití volného času. To vše v nádherné přírodě – čistá mořská voda, krásná krajina a příjemní obyvatelé.

Související články o cestováni
Thajsko
Mallorca

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.