5 originálních nabídek na ubytování přes Airbnb v Česku

Obecní dům

Ubytování na vodě, u Mozarta, v Obecním domě, mezi umělci anebo u fotografa. To jsou originální nabídky na ubytování v Česku.

 

Dům na vodě

Unikátní hausbót z dílny umělců atelieru SAD patří hostitelům Hance a Lukášovi. Svým hostům nabízí především neopakovatelný zážitek, pohodlí a relax.

Nachází se v pražských Holešovicích a je citlivě vybaven designovým nábytkem i doplňky nejlepších značek, což ocení i ti nejnáročnější cestovatelé.

I ubytování může být zážitkem, na který budete dlouho vzpomínat.

https://www.airbnb.cz/rooms/6517577

Bydlet jako Mozart

Představte si, že můžete na malý moment nahlédnout do doby, kdy W. A. Mozart triumfoval se svou operou Don Giovanni ve Stavovském divadle. Byt, ve kterém geniální skladatel v tomto období žil a skládal, se nachází v centru Prahy. „Investice do bytu, ve kterém sám Mozart v roce 1787 žil, byla jednou z nejlepších v mém životě a nutno dodat, že přítomnost skvělé tvořitelské atmosféry je zde cítit dodnes,“ říká Petr, Airbnb hostitel a dodává: „Pobyt na tomto místě inspiruje nejednoho umělce a nadchne cestovatele všech národností i kultur. Díky výjimečné komunitě Airbnb se nám podařilo předat energii tohoto jedinečného místa spoustě lidí z celého světa od Bombaje až po Kalifornii. Samozřejmě jsme motivováni i nadále sdílet toto magické místo a potkávat se s lidmi z různých koutů této planety.“

https://www.airbnb.cz/rooms/9211328

V Obecním domě

Hostitelka Lucie pronajímá přes Airbnb tento exkluzivní apartmán, který se nachází ve věži Obecního domu, jedné z nejznámějších secesních staveb v Praze. Atypický otevřený byt o rozloze 120m2 byl nedávno zrekonstruován. Svým hostům nabízí soukromý vchod do budovy, obývací pokoj, ložnici, kuchyň, koupelnu i relaxační koutek vhodný pro čtení. Z oken apartmánu se cestovatelům naskytuje úžasný pohled na centrum Prahy.

Designový budoár

Dvoupokojový apartmán v centru Prahy patří umělcům Matějovi a Bet. Podle nich splňuje všechny atributy stylového a „cool“ ubytování pro mladé cestovatele.

Inspirace u fotografa

Hostitelka Iva pronajímá v Praze byt fotografa, režiséra a producent Adolfa Ziky. Zájemci z řad hostů si navíc mohou s renomovaným umělcem domluvit i jednodenní workshop v jeho studiu, které se nachází v prvním patře stejné budovy. Zajímavostí je, že americký režisér Oliver Stone strávil v Zikově bytě 14 dní, kdy v Praze natáčel jednu ze svých reklam. Ron Wood, kytarista Rolling Stones, se v tomto bytě údajně zasekl ve výtahu, když zde byl na návštěvě u svých známých. Podle majitelky bytu je výtah již plně funkční.

O Airbnb

Airbnb je komunitní platforma, díky které mohou její uživatelé přes počítač, mobilní telefon či tablet, nabízet, vyhledávat a rezervovat jedinečné možnosti ubytování po celém světě ve více než 34 000 městech a 190 zemích světa.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.