Vadaš. Termální koupaliště Štůrovo.

Vadaš.

Letošní trendy dovolených se malinko mění. Lidé jezdí na kratší dovolené, nízkonákladové, i několikrát za rok. Takováto rodinná dovolená, vůbec nemusí být drahá a nedostupná.

Chcete – li levnější dovolenou, přesto však plnou vody a radostného výskání dětí, nebo poklidné vyřádění dospělých v termální vodě, jedno z lehce dosažitelných termálních koupališť je Vadaš, na Slovensku. Ubytování je tam poměrně levné – od 5 EUR v soukromí, nebo 12 EUR včetně vstupenky do termálního areálu přímo v areálu koupaliště.

Je zde několik termálních bazénů, včetně tobogánů, za 4,5 EURa. A miliony různých atrakcí, mezi bazény. Malování na sklo, střílení ze „samopalu“, různé stánky, malování na obleček, večer diskotéky. Jeden z bazénů má i umělé vlnobití. I děti neplavci se tak snadno spřátelí z vodou a viděl jsem již několik dětí neplavců, které se zde snadno naučily plavat. V řádu několika dnů, přesto že školní plavecký kurz to nedokázal za rok. Asi to děti baví. A v tom bude ten rozdíl.

Parkování je zdarma před areálem, vstupní lístek od 4 do 7,5 EURa za den v plné sezoně. Štírovo není daleko. Spotřebujete z ČR jen půl nádrže nafty na dovolenou, včetně pojížděk po Maďarsku, neboť Maďarsko je hned za Dunajem. Přejdete pěšky, nebo autem, most Márie Valérie. Za Dunajem je Ostřihom. Estergóm. To bylo dříve sídlo biskupství, pro celé Slovensko. Horní uhry. Proto je zde množství nádherných památek. Štírovo na Maďarských mapách nenajdete. Jen název Parkány. (čti Parkáň). Dříve to bylo místo pro letní pobyt Otřihomčanů. Parkán znamená něco jako předměstí, parapet.

Budapešť je asi 40 – 50 km daleko. Dost lidí se bere sebou i kola a brázdí Maďarsko na kolech. Je to tedy i výborný tip na prodloužený víkend. Hned za Mostem Márie Valérie je Maďarský termál. Tedy Termální koupaliště. Můžete se ubytovat na slovenské straně, lépe se domluvíte a vyzkoušet, který termální areál se vám bude líbit více.

Autor: Ing. Pavel Sýkora
Zdroj: www.masterenergy.cz

Související články:
Akvaponický skleník
Soběstačné budovy- voda, kanalizace, teplo, elektřina zdarma, maso a zelenina levně a pohodlně z akvaponického skleníku
Na lov pstruhů do Krkonoš

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.