Vodice - oblíbená destinace pro klidnou letní dovolenou

Vodice - oblíbená destinace

Nedáte dopustit na Chorvatsko – ráj českých turistů? Fascinuje vás zdejší příroda, nádherné oblázkové pláže, které si bez výhrad zaslouží prestižní ocenění Modra vlajka, srdečná povaha místních nebo snad tyrkysově čisté moře, nepádně připomínající vody Karibiku?

Pak nám dáte jistě za pravdu, že jediným negativem na této nadpozemské krásy jsou zástupy turistů, jež zde každoročně míří. Pokud se nechcete o místo na pláži v šest ráno boxovat s ostatními návštěvníky, pak zamiřte do méně známých letovisek. Skvělým tipem a zároveň inspirací pro všechny, kteří ještě nemají vybranou svou letní dovolenou, může být přístavní městečko Vodice.

Vodice aneb seznamte se, prosím

Vodice obývá zhruba 5 000 obyvatel. Toto významné zemědělské a rybářské město se nachází zhruba 11 kilometrů od neméně oblíbeného Šibeniku. Letovisko nabízí perfektní možnosti sportovního a zábavního vyžití. Oddávat se zde můžete sladkému nic nedělání a lenošení na pláži, stejně jako nespočtu vodních sportů. Za zmínku stojí také podmořský život, který je v těchto končinách opravdu pestrý.

Kultura a historie

Milovníci historie a architektonických skvostů si ve Vodicích přijdou na své. Navštívit můžete zbytky opevnění ze 16. století, nebo barokní či gotický kostel, nacházející se v centru města. Pokud vás objevování památek příliš neláká, dejte si drink nebo něco dobrého ve zdejších tavernách. K těm nejproslulejším patří nepochybně klub Hacienda nebo plážové bary Hookah. Za návštěvu určitě stojí též akvárium a muzeum námořní tradice nacházející se přímo na pobřeží.

Za zábavou a adrenalinem

Patříte-li mezi milovníky festivalových zábav, nenechte si ujít Vodickou slavnost, která tradičně probíhá na začátku měsíce srpna. Pro ty, kteří holdují vážné hudbě, jsou zde pravidelně pořádány koncerty ve výše zmíněných kostelech. Vyznáváte-li aktivní trávení letní dovolené, vydejte se do některé z potápěčských škol nebo absolvujte túru po perfektně značených horských stezkách. Ve Vodicích si na své přijdou též cyklisti, pro něž je tu vybudována řada cyklostezek.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.