Co navštívit v Jihoafrické republice

Jihoafrická republika

Jihoafrická republika: Místo, kde se snoubí tradice s moderním světem. Dvě z jejích největších měst Johannesburg a Kapské město lákají turisty mnoha atrakcemi od přírody po nákupy.

Příroda s ruchem velkoměsta

Kapské město není jen centrem moderních budov, nákupních center a turisticky atraktivních památek. Najdete zde jednu z nejkrásnějších pláží světa – Boulders. Její zajímavostí je kolonie afrických tučňáků, pro které se stala domovem. V okolí pláže se nachází také mnoho luxusních restaurací, jež lákají na skvělá jídla z tradičních místních surovin. Z Boulders je to jen kousek lodí k Tulenímu ostrovu. Jak již název napovídá, je sídlem 75 tisíc tuleňů, kteří jsou k vidění přímo z paluby výletní lodi. Pokud máte rádi adrenalin a budete chtít zakončit odpočinkový den v přírodě netradičně, máte možnost vyzkoušet si zde potápění s třímetrovými bílými žraloky.

Jihoafrická republika

Safari na dosah ruky

Jihoafrická republika je proslulá svou rozmanitou divočinou. Jednu z nejzajímavějších naleznete v Mziki Safari Lodge. Leží pouhých 90 minut jízdy autem od Johannesburgu. Půjčení auta si zakoupíte společně s letenkou ve výhodném balíčku na www.ba.com. Mziki Safari nenabízí jen atraktivní přírodu a divoká zvířata. Pochutnáte si zde na rozsáhlých kolekcích nejkvalitnějších vín od místních vinařů. Pokud vás některé z nich zaujme, můžete vyrazit na exkurzi přímo ke zdroji do místních vinic. Do Johannesburgu se dostane z Prahy s jedním přestupem v Londýně s British Airways.

Staré vinařství v národním parku

Jestliže jste se rozhodli pro návštěvu tradičního vinařství, vydejte se kousek za Kapské město. Nejznámější a zároveň nejstarší vinařství v Jihoafrické republice - Groot Constantia - leží v půvabném Constantia Valley, tedy v národním parku, který patří ke Stolové hoře. Nabízí nejrůznější druhy ochutnávek. Kromě gurmánského zážitku na vás čeká i půvabné okolí historického vinařství. Využijte místního průvodce, který vás po vinohradech provede a povypráví příběhy o kraji, ve kterém se zrodilo vynikající víno.

Do Kapského města létá největší Britská letecká společnost z největšího evropského letiště Heathrow až dvakrát denně. Lety jsou plně dostupné i českým cestujícím, jelikož na ně plynně navazují linky z Prahy.

Jihoafrická republika

Kam za nákupy

Pokud rádi nakupujete a máte v oblibě netradiční značky, je pro vás jako stvořené moderní tržiště V&A Waterfront v Kapském městě. Narazíte zde na hand-made výrobky, o jejichž ceně můžete smlouvat s místními prodejci. Další výhodou jsou originální kousky oblečení, které spojují jihoafrickou tradici a západní modernitu. Buďte si jistí, že při návratu domů nikoho ve stejném modelu nepotkáte. Po obcházení krámů přijde vhod občerstvení. Na výběr máte ve V&A z 80 restaurací, které jsou umístěny tak, abyste měli výhled na moře a Stolovou horu.

Ani v Johannesburgu nebudete ochuzeni o kvalitní místo pro nákupy. Středisko Sandton, jedno z nejznámějších obchodních center v Jihoafrické republice, v sobě skrývá přes tři sta obchodů místních i světově proslulých značek. Stejně tak jako ve V&A Waterfront, i zde se setkáte s místními obchodníky, kteří s vámi o svém zboží budou rádi smlouvat a diskutovat. Nenechte si tedy ujít návštěvu Jihoafrické republiky, kde naleznete okouzlující přírodu, historickou tradici i moderní obchodní domy.

Budete-li si chtít svůj pobyt na africkém kontinentě prodloužit, doporučujeme výlet do namibijského Windhoeku nebo na Viktoriiny vodopády. Za návštěvu určitě stojí také další jihoafrická města, například Port Elizabeth nebo Durban.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.