Romantika Českého Krumlova

Český Krumlov - Krčínův dům

Podlehněte kouzelné atmosféře dávných let v českokrumlovském hotelu Krčínův dům. Překvapí vás autentická atmosféra, která je prodchnutá geniem loci.

Český Krumlov

Příjemné jarní a letní dny stále více lidí využívá k výletům za krásami České republiky. Lákavým cílem je Český Krumlov, mimořádný architektonický skvost, jehož význam potvrzuje zápis na listinu světového kulturního dědictví UNESCO. Mezi nejcennější památky Českého Krumlova patří dvoupatrový nárožní dům s malovanou renesanční omítkou, který se nachází přímo v historickém centru jen pár minut chůze od centrálního náměstí a českokrumlovského zámku. Průvodci dům zmiňují jako místo, které stojí za zastavení a obdiv. Vy však můžete mnohem víc, než si z odstupu prohlížet fasádu. Můžete vstoupit!

Krčínův dům

Dnes se v historické budově ze 14. století nachází Hotel Krčínův dům s dvanácti komfortními dvoulůžkovými pokoji, včetně dvou nadstandardních. Zapomeňte na unifikované vybavení i vzhled typických hotelových pokojů. V Krčínově domě není žádná místnost stejná, někde jsou rohy oblé, jinde pravoúhlé, liší se styl i barevnost, na první pohled zaujmou knížky na policích, četné obrazy, obrázky a fotografie na stěnách, podél nichž je rozmístěn starožitný nábytek… Zkrátka, autentická atmosféra Hotelu Krčínův dům, prodchnutá jedinečným geniem loci, spolehlivě umocní zážitky z návštěvy romantického Českého Krumlova.

Restaurace Jakub

Součástí Hotelu Krčínův dům je restaurace Jakub vyhlášená specialitami české i mezinárodní kuchyně. Příjemné posezení dotváří původní fresky z 16. století. K dispozici je separátní salónek a venkovní terasa. Pod vedením šéfkuchaře Jiřího Houšky se v restauraci Jakub pravidelně konají oblíbené degustační večery, zaměřené na prezentaci vybraného menu a snoubení s výtečnými víny.

Český Krumlov - restaurace Jakub

Kromě prvotřídních hotelových a gastro služeb Krčínův dům hostům nabízí i zprostředkování celodenního programu od návštěvy zámku, prohlídky města, vyjížďky na koních, výlety za pamětihodnostmi, sportem či zábavou v okolí až po projížďky po Vltavě na loďce nebo raftu.

Hotel Krčínův dům byl pojmenován podle někdejšího majitele, rožmberského regenta a významného českého rybníkáře Jakuba Krčína z Jelčan a Sedlčan, který jej vlastnil v 16. století. Odborné prameny uvádějí, že podle nejstarších zmínek patřil dům sladovníku Mikulášovi a poté jeho synovi Tomášovi přezdívanému v té době Tomandl na louži. Po Tomandlově smrti v polovině 60. let převzal dům jeho syn Filip Nuss, který byl rožmberským úředníkem. Po Filipově smrti (1597) se vdova Voršila provdala za Floriána Ronnera, který převzal dům se vším příslušenstvím. Z údajů o následných změnách vlastníků vyplývá, že už v té době byl dům chápán jako něco mimořádného. Dokládá to jeho cena. Například v roce 1640 Hans Taupergar prodal "ronnerovský dům" se stájemi a pivovarským zařízením Stefanovi Reichartovi za velmi vysokou částku 1.100 kop grošů míšeňských. Také na počátku 19. století byla nemovitost vysoce ceněna – mezi roky 1801 a 1802 stoupla její cena z 2.263 zlatých na 4.000 zlatých. Dům tehdy patřil správci městského hospodářství a obchodníkovi Simonu Stifterovi. V 18. století se v objektu patrně provozovalo mydlářské řemeslo, avšak pivovarnictví se tam udrželo až do 19. století.

 

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.