Dovolená v Rakousku – to jsou hory, jezera a wellness

Rakousko

Panenská příroda, koupání v průzračných jezerech a více než 10 000 km cyklotras. To jsou hlavní výhody dovolené v Rakousku, kde najdete také ideální prostředí pro horskou turistiku a dostatek zázemí pro relaxaci ve wellness oázách odpočinku.

Teplota mnohých jezer navíc v létě dosahuje až 25°C. „U našich jižních sousedů nabízíme široký výběr ubytovacích zařízení, od běžných apartmánů až po hotely té nejvyšší úrovně, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty,“ informuje Daniela Říhošek z Neckermann Cestovní kanceláře. Mnoho ubytovacích zařízení zde nabízí zdarma také turistické karty, které usnadní například vstupy na lanovky a koupaliště. Čeká vás jednoduše skvělá dovolená vhodná nejen pro rodiny s dětmi.

Pokud se na letní dovolenou do Rakouska vydáte autem, odměnou vám bude neocenitelná zkušenost cesty krajinou i kontakt s místním prostředím. Když totiž uberete na rychlosti a občas si zastavíte na oběd, kávu nebo třeba jen kvůli procházce městečkem, kterým právě projíždíte, pak vás čekají daleko zajímavější prázdniny. Dalšími důvody, proč lidé stále častěji jezdí na dovolenou svým vozem, jsou nižší transportní náklady a možnost přizpůsobit cestu i pobyt svým potřebám. Tato forma cestování totiž umožňuje kanceláři nabídnout klientovi příjezd kterýkoli den v týdnu a flexibilní délku pobytu. Tento fenomén je mezi turisty stále oblíbenější, protože vychází vstříc jejich individuálním potřebám.

Mezi krásná místa patří například rakouské Korutany. Nejjižnější a nejslunnější ze spolkových zemí nabízí milovníkům vysokohorské turistiky spoustu příležitostí k výletům, a těm, kteří si chtějí užívat vodních radovánek, zase výběr ze dvou stovek krásných, průzračně čistých jezer. Ideální podmínky jsou zde i pro cyklisty, kteří mohou volit z různě náročných tras. Tipem může být například městečko Seeboden ležící u jezera Millstätter See. Oblast dobře poznáte na okružní jízdě lodí po řece Drávě, na procházce nebo při projížďce na kole po Drávské cyklostezce či kolem jezera. Navíc zde najdete také nejdelší stezku s Kneippovými chodníky v Rakousku, kde po 12 kilometrech narazíte na řadu bazénků s návody na gymnastická cvičení. Akce a festivaly pro děti i dospělé učiní z dovolené nezapomenutelný zážitek.

V salcburském regionu lze ideálně spojit aktivní dovolenou na horách s návštěvou města. Na severu leží skalnaté pohraniční hory, k nimž patří i známý hřeben Watzmann. V zimě jsou tato místa cílem mnoha lyžařů z celého světa, v létě zase poskytují bohatou nabídku sportovních a volnočasových aktivit. Pěší turistika po dokonale upravených a výborně značených trasách nebo skvělé podmínky pro cyklisty zejména v Pinzgau a Pongau každoročné lákají tisíce turistů nejen z okolních států. A vhodný terén si zde rozhodně najdou i sváteční cyklisté, kteří nechtějí za každou cenu sjíždět nebezpečné stráně. Například Tauernská cyklostezka vede pohodovým terénem z Krimmlu podél řeky Salzach až do zamského města Salzburk, kde můžete výlet zakončit v některé z kaváren či hospůdek.

Další zajímavou oblastí Rakouska je bezpochyby Východní Tyrolsko, region vyniká zajímavou jižanskou atmosférou. Leží v širokém údolí na severu ohraničeném výběžky pohoří Vysokých Taur a na jihu Lienzskými Dolomity. Horaly jistě potěší informace, že zde najdou téměř 60 třítisícovek, včetně nejvyšší hory Rakouska - Grossglockner. Za návštěvu jistě stojí horská oblast rozprostírající se okolo údolí Hochpustertal, která si stále zachovává původní ráz. Městečko St. Jakob v prázdninové oblasti Defereggental láká na pestrou zábavu pro malé i velké. Kdo si chce zasportovat, najde ve Východním Tyrolsku nespočet možností stejně tak jako výbornou infrastrukturu pro pěší túry všech obtížností. Tradiční hostince a horské chaty vás pozvou na chvilku posedět a občerstvit se.

Rakouské hotely jsou proslulé kvalitním zázemím pro wellness a relaxaci. Venkovní i vnitřní bazény, sauny nejrůznějších typů a variant, parní lázně, solné jeskyně, Kneippovy bazénky či zážitkové sprchy zde na vás čekají, aby zajistili tu nejlepší relaxaci vašeho těla i ducha.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.